Skutočný domov

Autor: Ivana Matejovičová | 12.11.2015 o 0:00 | (upravené 12.11.2015 o 12:17) Karma článku: 8,25 | Prečítané:  163x

Aké bolo vaše detstvo? Pamätáte si vôňu nedeľného obeda a na koláče od starej mamy? Spomeniete si na svoju obľúbenú hračku či ako ste prosíkali rodičov, aby ste mohli zostať pozerať televíziu?

A čo napríklad to, ako vám mama nosila čaj s medom, keď ste boli chorí a museli zostať celý deň v posteli? Spomienky na náš domov z čias, keď sme boli deti, máme uložené veľmi hlboko v nás. Bývajú veľmi jasné, emotívne a väčšinou nám zostanú na celý život. K tým pozitívnym sa v mysli radi vraciame, keď nám je smutno alebo potrebujeme utešiť.

Vyrástli sme a sami sme sa stali rodičmi. Tým, čo teraz denne robíme, i tým, čo nerobíme, vytvárame  spomienky pre naše dieťa. Postupne utvárame to, čo si bude pamätať ako svoje detstvo. Váš spoločne strávený čas pri hre, rodinné obedy, čítanie rozprávok pred spaním, príjemný domov, kde sa môže cítiť bezpečne, či spomienky na jeho rodinu. Na vás...na mamu a na ocka. 

V návale našich každodenných povinností ale žiaľ veľmi často zabúdame, že každý jeden deň, ktorý prežívame ako bežný, nudný či náročný, sa stáva tiež súčasťou detských spomienok. Aj tieto dni plné stresu, náhlenia sa, hádok či sĺz budú tým, čo raz vaše dieťa nazve „svojím detstvom“. Áno, vo veľkej miere záleží práve na od nás, ako bude na toto obdobie života spomínať.

Túžite po tom, aby vaše dieťa malo len tie najkrajšie spomienky? Chcete aby sa doma cítilo šťastne, bezpečne a spokojne?

Iste. Ale čo sa nám preto podarilo urobiť napríklad dnes? Čo sme ráno, pred odchodom do práce, do školy či do škôlky stihli spraviť preto, aby naše deti odchádzali s pocitom, že sú milovaným a plnohodnotným členom našej rodiny? Vytvorte si doma aj vy skutočný pocit domova a rodinného tepla pre vás i vaše dieťa.

Neponáhľajte sa. Vytvorte si skutočný domov - miesto, kam sa vždy budete vy aj vaše deti radi a s láskou vracať. Venujte svoj čas  tomu, čo je skutočne dôležité...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Kto sa bojí boja proti korupcii

Vo virtuálnom priestore sa objavujú útoky na prezidenta či protikorupčných aktivistov.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?